streda, 1 decembra, 2021

Znepokojivé informácie z Washingtonu pre Slovensko! Rozmiestnenie amerických vojsk na Slovensku? Čo média zamlčali o stretnutí Lajčáka a Pompea? 

Posledné články

Znepokojivé informácie z Washingtonu pre Slovensko! Rozmiestnenie amerických vojsk na Slovensku? Čo média zamlčali o stretnutí Lajčáka a Pompea?

Zdá sa, že mainstream tieto informácie dlho utajoval. Poslanec Jaroslav Paška NRSR šokoval statusom na sociálnej sieti Facebook, keď informoval o významných skutočnostiach na stretnutí medzi slovenským ministrom zahraničnej veci Miroslavom Lajčakom a ministrom zahraničných vecí USA Mikeom Pompeom. Podľa neho sa o tieto fakty média absolútne nezaujímali.

 

Čo média zamlčali o stretnutí Lajčáka a Pompea?

Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa na konci októbra stretol vo Washingtone s americkým kolegom Pompeom. Témou stretnutia bola situácia v Sýrii, politický vývoj na Ukrajine či udalosti na západnom Balkáne.

Paška však tvrdí, že médiá pri informovanej verejnosti vynechali pár dôležitých faktov, ktoré by si určite Slováci radi vypočuli. Poslanec za SNS tak pripomenul, že Miroslav Lajčak sa s americkou stranou dohodol na pokračovaní jednania o dohode obrannej spolupráce s USA. Aj, keď ešte začiatkom septembra spomínaný návrh zmluvy zanikol. Paška však vysvetlil, že prezident Trump rozhodol, že 105 miliárd amerických dolárov presunie na zaistenie výstavby americkému plotu s hranicami Mexika.

Paška tak zdôraznil, že žiadne rozpočtové prostriedky pre Slovensko už niesu. A, preto Slovensko už nemá žiadny ani len ten fiktívny dôvod pokračovať v jednaniach amerických vojsk.

 

Celé vysvetlenie poslanca Pašku
ZNEPOKOJIVÉ INFORMÁCIE Z WASHINGTONU

z aktuálnych získaných správ o nedávnej návšteve ministra M. Lajčáka vo Washingtone vyplýva, že mainstreamové médiá pri informovaní o stretnutí ministrov zahraničných vecí USA a SR vynechali niektoré významné skutočnosti, ktoré sa závažným spôsobom dotýkajú slobody nášho života a o ktorých by sme iste mali všetci vedieť.

Náš pán minister zahraničných vecí sa s americkou stranou vo Washingtone, okrem iného (len tak), dohodol na pokračovaní rokovania o „Dohode o obrannej spolupráci“ s USA aj napriek tomu, že už začiatkom septembra ministerstvom zahraničia deklarovaný dôvod na uzatvorenie tejto (pre nás všestranne nevýhodnej) zmluvy zanikol.

Len si prosím pripomeňme, ako pán Lajčák od začiatku tohto roka obhajoval svoje dlho utajované rokovania o vazalskej zmluve DCA len tým, že táto zmluva je nevyhnutnou podmienkou na to, aby mohlo Slovensko „využiť“ tzv. „Finančnú pomoc od USA, vo výške 105, mil. USD, určenú na vybudovanie amerických základní u nás…

Prezident Donald Trump však už v septembri rozhodol o zmene využitia týchto 105, mil. USD a všetky ich presunul na zabezpečenie výstavby amerického plota pozdĺž hranice s Mexikom.

Žiadne rozpočtované prostriedky už pre Slovensko, teda v USA nie sú. A, preto Slovensko už nemá žiaden ani len ten ministrov fiktívny a falošný dôvod pokračovať v rokovaniach o rozmiestnení amerických vojsk na našom území.

 

Napriek tomu sa zo záverov odporúčaní ZÚ SR vo Washingtone pre MZVaEZ v súvislosti s rokovaním ministra M. Lajčáka s americkými partnermi v dňoch 20.-22.10. dozvedáme, že je potrebné:
„Pripraviť ďalšie kolo rokovaní na expertnej úrovni medzi USA a SR o DCA s cieľom UDRŽAŤ KOMUNIKÁCIU s AMERICKOU STRANOU o tejto dohode.“

Neskutočné! V mene štátu, ktorý je podľa ústavy PARLAMENTNOU DEMOKRACIOU si dočasný minister v demisii, krátko pred voľbami, dovolí ponúkať CUDZIEMU ŠTÁTU rokovanie o dlhodobom rozmiestnení jeho armády na našom území, s parametrami vysoko nad rámec pravidiel SEPA NATO.

A to nielen bez súhlasu verejnosti, parlamentu či opory v programovej vyhlásenej vlády, ale teraz už aj BEZ AKÉHOKOĽVEK VECNÉHO DÔVODU !

Súčasne sa z výstupov rokovaní dozvedáme, že čoskoro môžeme od US strany očakávať aj ďalší pikantný návrh, a to na prijatie spoločnej, dvojstrannej deklarácie „O spolupráci v oblasti kybernetickej bezpečnosti a 5G.

 

Kto ešte nezabudol na odhalenia denníka Washington Post o tajnej operácii americkej Národnej bezpečnostnej agentúry s krycím názvom PRISM, v rámci, ktorej spravodajské služby USA od roku 2007 neobmedzene zbierali a vyhodnocovali súkromné informácie z elektronickej komunikácie občanov a subjektov (aj politických strán) z celého sveta, využívajúcich servery a služby spoločností Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, PalTalk, Yorku Tube, Skype a pod. Iste tuší o čom je táto „skvelá“ ponuka US D.C.

Veď v roku 2013 Edwardom Snowdenom zverejnené odhalenie sledovania komunikácie niekoľkých desiatok európskych štátnikov, (medzi nimi od roku 2002 aj všetkých telefonických rozhovorov nemecký kancelár Angely Merkelovej, evidovaných pod zložkou „GE Chancellor Merkel“) americkou bezpečnostnou agentúrou NSA, najlepšie vypovedá o manieroch a práci našich „starostlivých“ za atlantických partnerov.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/slovensko/2019110310912043-rozmisteni-americkych-vojsk-na-slovensku-co-media-zamlcuji-o-setkani-lajcaka-a-pompea-paska-prisel/

https://www.facebook.com/jaroslavpaska.sk/

foto: https://www.washingtonpost.com/gdpr-consent/?destination=%2fopinions%2f2019%2f08%2f01%2fus-army-gives-whole-new-meaning-wardrobe-malfunction%2f%3f

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Pan Lajcak si robi vlastnu politiku. Je to zapredanec a vlastizradca. Narod by ho mal vyhnat,alebo postavit pred vojensky sud a sudit ako za vojnoveho stavu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články