utorok, 30 mája, 2023

Zradí Francúzsko a Nemecko Európsku úniu?

Posledné články

Zradí Francúzsko a Nemecko Európsku úniu

Zradí Francúzsko a Nemecko Európsku úniu?
Zradí Francúzsko a Nemecko Európsku úniu?

Zradí Francúzsko a Nemecko Európsku úniu -Napäté vzťahy Európskej únie?

Situácia v Európskej únii je stále napätá. Napäté sú predovšetkým jednotlivé vzťahy štátov, ktoré sú ešte stále v napätí, ako dopadne problematika nelegálnej migrácie. Na túto problematiku sa akoby zabudlo. Po podpísaní zmluvy paktu OSN 150 štátmi sveta sa o problematike migrácie už viac nehovorí. Na druhej strane je však na oko jasné, že Európska únia pod vedením súčasných lídrov nie je jednotná, demokratická a zároveň silná.

Spoločenstvo sa dostalo do priepasti diktátu, solidarity a sociálneho vládnutia pod taktovkou Merkelovej a Macrona. Práve tieto 2 mená dlhodobo diktujú, ako sa má a ako sa nemá spoločenstvo správať. Macron sa v minulosti vyhrážal eurofondami a Merkelová volá po otvorenejšej Európe. Vizitkou ich vládnutia sú obrovské protesty ľudí či už v nespokojnom Nemecku ale taktiež aj vo Francúzsku, ktoré sa zobudilo z marketingového sna, ktorý Macron predstavoval. Práve Macron mal byť novou a silnou oporou pre Francúzsko.

Zradí Francúzsko a Nemecko Európsku úniu?

Revolucionár, sociálne cítiaci a mladučký prezident sa nakoniec vykľul na klasického globalistu, ktorý absolútne nepočúva obyvateľov Francúzska či Európskej únie. Merkelová je identickou kópiou prezidenta Macrona. 2 sociálny politici sa rozhodli podpísať zmluvu o francúzsko-nemeckej spolupráci a integrácii. Práve podľa nemeckej kancelárky je nová zmluva krokom k budúcemu vytvoreniu spoločnej Európskej armády.

„Tí, ktorí zabúdajú na hodnotu francúzsko-nemeckého zmierenia, sa stávajú komplicmi zločinov minulosti. Tí, ktorí šíria lži… chcú zopakovať históriu,“  podotkol prezident Macron.

Táto zmluva má nadväzovať na Elyzejskú zmluvu, ktorú vted podpísali Konrad Adenauer a Charles de Gaulle.

Na druhej strane je však stále otázne či vytvorenie „spoločného štátu“ Francúzska a Nemecka nie je ďalšou predzvesťou odklonu Francuzska a Nemecka k štátom Európskej únie.

Podľa šéfky Zahraničného výboru Národnej rady SR Cséfalvayovej Francúzsko a Nemecko ukazuje, ako má vyzerať budúcnosť Európy. Na druhej strane práve Francúzsko a Nemecko môže za súčasné vzťahy jednotlivých štátov.

 

„Francúzsko a Nemecko ukazujú aj nám, ako má vyzerať budúcnosť Európy. Nie v nacionalizme, kultúrnych vojnách a kreslení deliacich čiar medzi ľuďmi. Ale na spolupráci a hľadaní všetkého prospešného, čo nás v Európe spája,“ poznamenala Csefalvayová

Na druhej strane významnejšia integrácia Francúzska a Nemecka môže pre Európsku úniu znamenať prehĺbenie vzťahov. Na druhej strane sa však môžu plne odignorovať vzťahy s ostatnými štátmi EÚ. Chystá Francúzsko a Nemecko miernym krokom odísť z Európskej únie.


Zdroj: infovojna,sk/article/nova-zrada-naroda-co-je-ve-smlouve-mezi-francii-a-nemeckem-ktera-desi-volice
infovojna,sk/article/merkelova-a-macron-podpisali-zmluvu-o-francuzsko-nemeckej-spolupraci-a-integracii
infovojna,sk/article/csefalvayova-francuzsko-a-nemecko-nam-ukazuju-ako-ma-vyzerat-buducnost-europy,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články