piatok, 28 januára, 2022

Zrátal mu to! Banáš vyzval Matoviča, aby zodpovedal tieto zásadné otázky! „Keď máte Boha pri sebe, presvedčte nás a budeme Vás rešpektovať“

Posledné články

Zrátal mu to! Banáš vyzval Matoviča, aby zodpovedal tieto zásadné otázky! „Keď máte Boha pri sebe, presvedčte nás a budeme Vás rešpektovať“

Spisovateľ Jozef Banáš vyzval premiéra Igora Matoviča, aby mu odpovedal na pár zásadných otázok týkajúcich sa Covidu. Podľa Banáša voľba OĽaNO nebola z presvedčenia, ale zo zúfalstva.

Foto:Facebook/Jozef Banáš

Vyjadrenie spisovateľa Banáša

Pán premiér,
keď máte Boha pri sebe, presvedčte nás a budeme Vás rešpektovať

Pán premiér,
píšem knihu o Tomášovi Baťovi, ktorý dokázal úžasné veci vďaka jedinému – presvedčil ľudí. Keď sa stal starostom Zlína, vyhlásil: Veci verejné musia riešiť ľudia mysliaci, nielen zvolení!
V tom je kľúč úspechu. Získať ľudí. Korona musí byť pre Vás príležitosťou získať ľudí. To sa dá dvomi spôsobmi – ísť osobným príkladom a vysvetľovať. Odpovedať na otázky. Osobný príklad spočíva v skromnosti, pokore a slušnosti. O to viac, keď je zrejmé, že Vaša politická sila je v skutočnosti podstatne nižšia ako si myslíte, pretože väčšina hlasov Oľano nebola z presvedčenia, ale zo zúfalstva.

Získať ľudí znamená poskytnúť im také argumenty, aby môjmu zámeru uverili a nasledovali ma. Vrieskaním a nadávaním iba ľudí naseriete (citoval som Vás) a budú sa správať presne opačne ako chcete.

Aj keď je pravdou, že ľudia radšej poslúchajú ako premýšľajú, vždy sú zanietenejší ak ich získate, ako keď ich prinútite.
Som rád, že boj s kovidom ste prebrali do Vašich vlastných – odborných rúk. Začali ste rázne – vynadali ste vraj tým nezodpovedným. Nuž, na rozdiel od Vás si nemyslím, že tí Slováci, ktorí sa pýtajú, sú banda nezodpovedných samovrahov, ktorí škrípu zubami pri nosení rúšok len preto, aby Vás vytáčali.

Vy, Váš minister a Vaša komisia robíte zásadnú chybu – zatiaľ ste nás NEPRESVEDČILI o nebezpečenstve tejto „hnusoby“. To sa dá len tak, ak ľuďom zodpoviete základné otázky, ktoré si v súvislosti s kovidom kladú. Dajte na ne konečne odpovede.

Pokiaľ sa Vám ešte do uší nedostali, tu sú.:

Na Slovensku je k dnešnému dňu 8.048 pozitívnych prípadov, z nich sa 4036 uzdravilo.
Ako sa títo ľudia uzdravili? Nepočul som, že by boli dajaké lieky na kovid, takže sa zrejme vyliečili na základe prirodzenej imunity. V tom prípade by som očakával, že Vy a lekári budú ľudí vyzývať k tomu, aby sa správali zodpovedne. Zodpovednosť pre Vás a Vašich odborníkov je nosenie rúšok, pre nás neodborníkov je to posilňovanie prirodzenej imunity. To znamená myslieť pozitívne, neprejedať sa, nepreháňať to s alkoholom, nefajčiť, hýbať sa.

Prepáčte, nechcem byť osobný, ale ak Váš hlavný hygienik s očividnou nadváhou presviedča ľudí o zdraví, ťažko mu niekto uverí. Namiesto toho, aby ste povzbudili MUDr. Bukovského v jeho úsilí posilňovať prirodzenú imunitu, nazvete ho bláznom a osočíte jedného z mála slovenských lekárov, ktorí sa zaujímajú v prvom rade o zdravie človeka a až potom o jeho choroby. Nesúhlasím s Vami, že by mal vrátiť titul, naopak, tituly by mali vrátiť všetci lekári, ktorí sa nesnažia o to, aby sme boli zdraví, ale aby mohli do nás pchať lieky a Vašimi „odborníkmi“ tak milované séra.

Zdroj: TASR – Jaroslav Novák

Poznám lekárov, ktorí si myslia to isté čo Bukovský, ale zbabelo mlčia. Proste sa boja. Mám podozrenie, že ani vo Vašom štábe odborníkov nie sú všetci Vášho názoru, len oportunisticky si myslia svoje a zdieľajú Váš názor, lebo sa Vás boja. Kto by sa už nebál spasiteľa.

Podľa štatistík umrelo na Slovensku – chcel som na písať NA kovid 44 ľudí, ale píšem tak, ako si to už nenápadne upravili naše médiá – namiesto NA kovid sa už umiera S kovidom. Aj tu ste si uvedomili, že sa Vám nedarí robiť z ľudí bláznov a presviedčať ich o smrtnosti kovidu, keď pri každom mŕtvom sú aj iné diagnózy.

Takže na Slovensku umierame NA choroby, ale pri kovide umierame S kovidom. Pokiaľ sú mediálne informácie správne, tak NA kovid na Slovensku ešte nikto neumrel. Umrel len S kovidom.

Vyhlásili ste, citujem: „Nebudem počúvať názory tých ľudí, pre ktorých zdravie a iných ľudí nie je hodnotou“. Kovid trvá od marca, to je sedem mesiacov. Za ten čas u nás umrelo nie naň, ale s ním 44 ľudí. Za ten istý čas umrelo u nás 30.450 ľudí. (Denne u nás umrie 145 ľudí)

Chápem Váš vrúcny vzťah ku kovidu, len sa obávam, že chorí s inými diagnózami na ktoré umiera neporovnateľne viac ľudí, si Vašu pozornosť rovnako zaslúžia.

Ja a mne podobní nechápeme, že pre Vás je 44 mŕtvych viac ako 30.450. Ak nás budete presviedčať, že vo svete umrelo na kovid 988.000 ľudí za sedem mesiacov, tak Vám odkazujem, aby ste si ťukli do gúglu kde nájdete informáciu, že za ten istý čas umrelo vo svete 20,580 miliónov ľudí na iné diagnózy.

Každý vie, že strach a negatívne myslenie sú živnou pôdou pre choroby. Prečo nevyzvete novinárov, aby sa správali zodpovedne a nevyvolávali paniku a strach? Prečo ich ako predseda vlády nevyzvete, aby súčasne s číslami o mŕtvych na kovid (prepáčte S kovidom) uvádzali aj čísla úmrtí na iné diagnózy?

Predstavte si, že by hlásateľka televízie povedala: Dnes umrel na Slovensku na kovid jeden človek, na ostatné diagnózy umrelo 145 ľudí. V tej chvíli je po strachu! Prečo nevyzvete novinárov k pravdivému a vyváženému informovaniu?

Prečo akceptujete každodenné šírenie týchto strašidelných hoaxov – informácií vytrhávaných z kontextu?

Alebo máte záujem na tom, aby sme sa báli? Prečo nevyzvete novinárov, aby navštívili ľudí, ktorí kovid prekonali a nepodelili sa s nami o svoje skúsenosti? Vari sa bojíte, že nám pravdivo povedia, že sa necítia byť chorými, ale sú len súčasťou Vašich „strašidelných“ štatistík?

To si vážne myslíte, že, sme takí – prepáčte, použijem podľa Vášho vzoru expresívny výraz – dilinovia, aby sme uverili tomu, že v nákupných centrách je bezkovidová zóna tam, kde sú reštaurácie a inde na nás číha kovid?

Že v divadle sa kovid šíri len párnymi radmi a nepárnym sa vyhýba?

Že na svadbe, kde je tridsať ľudí kovid nehrozí, ale kde je ich tridsať jeden začína svoju smrtiacu misiu?

Skutočne si myslíte, že zaslintané rúška so zvyškami od desiaty, povaľujúce sa v školských šatniach medzi prezuvkami, školákov ochránia?

Že rúška žien zababrané zvnútra od rúžu ženy ochránia?

Že prípustná plocha na jedného človeka 10 štvorcových metrov v obchode má zmysel v porovnaní s desiatkami, ba stovkami tisíc ľudí, ktorí sa na celom Slovensku tlačia ako sardinky ráno a večer v hromadnej doprave?

Že v parlamente môže vedľa seba sedieť 150 ľudí a v kostole či v divadle nie?

Že vystrašený mladík, ktorý šliape do kopca na bicykli s rúškom vlhkým od slín bude odolnejší?
Že ľudia s bronchtídou, ktorí sa pri nosení rúška doslova dusia, budú zdravší?

Nemusím byť odborníkom, aby mi bolo jasné, že každá choroba má príznaky. Pri chrípke mám teplotu, kašlem, kýcham a keď teplota skončí a prestanem kýchať a kašľať, som vyliečený. Vy sám však vravíte, že mnohí z tých, ktorí boli pozitívne testovaní na kovid vôbec nevedeli, že ho majú a – opäť Vás citujem: Behajú medzi nami tisíce ľudí s kovidom.

To teraz budeme donekonečna dokola testovať všetkých občanov? A čo ak mi v stredu po teste povedia, že kovid nemám a vo štvrtok ho dostanem? Nebudem mať príznak a budem pokojne žiť a pracovať, bez toho, že by som tušil, že som – podľa

Vás a Vašich odborníkov, smrteľne chorý?
Vy máte ľudí spájať a nie deliť. Každý, kto nemá Váš názor je nepriateľ. Každý kto sa pýta (napríklad ja, žiaľ odpovede nedostávam) je pre Vás a Vami vystrašených konšpirátor a nepriateľ.

Je mi jasné, že dajaké opatrenia prijímať musíte, ale ešte som od Vás a od Vašich odborníkov, na rozdiel od Bukovského (okamžite by som ho povolal do krízového štábu), nepočul, aby ste ľudí vyzvali k tomu zásadnému opatreniu – k zdravému životnému spôsobu, k posilňovaniu svojej imunity!

Toto je základné opatrenie, ktoré by ste mali ľuďom poradiť.

Viem, z toho nebudú kšefty pre farmáciu, ale Vašou psou povinnosťou je starať sa, aby boli ľudia zdraví a nie vystrašení. Ak nám budete velebiť rúška, séra a dvojmetrové odstupy, obávam sa, že tých, ktorí to budú ochotní rešpektovať, bude stále menej. Takže, pán premiér, prosím zodpovedzte tieto otázky, ktoré si tí, ktorí ešte nestratili zdravý rozum permanentne kladú.

Keď máte Boha pri sebe, presvedčte nás a budeme vás rešpektovať!

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

32 KOMENTÁRE

 1. V texte sa dajú nájsť pasáže, ktoré nesú určité rácio, ako je to pri písaní účelových príspevkov bežné, aby dodali príspevku určitú váhu. Veď keď popretkávame niekoľko faktov s nošou poloprávd a fabulácií, tak aj tie polopravdy a fabulácie zrazu vyznievajú inak, vážnejšie a pravdivejšie.
  Bežný, jednoduchši čítateľ určite tento článok p. Banáša ocení a zhltne na jeden dych. Je písaný jemu na mieru.
  A veď vlastne, aké polopravdy… ani na AIDS ešte nikto nezomrel, predsa sa zomiera s AIDS (čo je mimochodom pravda), takže je to vlastne ok. A Yersinia pestis, na tú tiež nikto nezomrel. Všetci zomreli s ňou. Našťastie tento Covid je k nám dosť milosrdný, na ozdiel od Yersinie (ktorá má mimochodom šťastie, že sa prihnala v 14. storočí, kedy ešte neboli farmafirmy a nežil Soros) a tak si tu môže hocikto pokoje šíriť účelové polopravdy a výmysly skryté za pár faktov.

  Mimochodom, fakty. Milí čitatelia, konšpirátori, kto z Vás si vzal k srdcu faktickú a správnu pripomienku p Banáša o zdravom životnom štýle, neprejedaní sa, nefajčení, nechlastaní? Možno namiesto nadávania a kritiky politikov, by mal každý začať s kritikou od seba. Za ručičku nás vodili v škôlke.

  Tak teda ako, milí čitatelia, spomienkoví komunisti, latentní nacisti, či všeobecní konšpirátori, čo ste si z príspevku vybrali? Sprisahania farmapriemyslu spriahnutého s Matovičom a Mikasom alebo zmenu vlastného životného štýlu k zdravšiemu???

  Ak to druhé, Banášov príspevok môže byť naozaj načakaným prínosom.

 2. banas /lotos predkladal aj potratovy zakon ako poslanec ANO v Juli 2003, aj ho schvalili v NRSR, to ze nakoniec nebolo umoznene zabijat deti az do 6 mesiaca tehotenstva (sic!) vybavil prezident R.Schuster, ktory zakon schvaleny (resp. upravu zakona 73/1986) vratil do NRSR s namietkami a narodna rada uz neskor nedokazala dat dokopy vacsinu na jeho opatovne schvalenie. Lotos (jeho krycie meno v StB) nemal problem dat nechat zabijat deti a to do konca 6mesiaca tehotenstva !

 3. Velke sklamanie pan Banas, zvycajne Vas rada citam, ale tento clanok je rovnako populisticky, ak nie viac, ako vladne rozhodnutia… az na to, ze z ineho uhla pohladu, navyse s jednym rozdielom: Vy nenesiete ZIADNU zodpovednost za krajinu, nechcete si to skusit!? V case, kedy je svet v jednom chaose a ludska hlupost prekvita ako majove ceresne, ja osobne by som Vas rada videla, ako by Vam to slo mimo papiera… neoblubujem tuto vladu nejak obzvlast, ale ani im nezavidim… uz len asi tolko, ze dufam, ze Vas covid obide, lebo na vlastne oci som videla, co to dokaze so zdravym (nie obeznym a chorlavym) clovekom spravit… ale jasne, pokial sa to nas bytostne netyka, sme hrdinovia a uz uplne to plati, ze pisanie na papier znesie vela… prajem Vam hlavne zdravie !

 4. Organizujeme zajazdy na styl “Osviencim“ pre vsetkych neveriacich a nerespektujucich followerov tychto zavadzajucich polopravd. Ako sa hovori, lepsie raz vidiet ako stokrat pocut. A uplne najlepsie skusit na vlastnej kozi. Zraz je kazde rano pred pred Fakultnou nemocnicou v Trencine(pri vratnici), bude to prehliadka infekcneho oddelenia s moznostou pobytu na 2 az 3 noci. Ruska ani ine ochranne pomocky urcite nebudu potrebne. Vstup je mozny iba celym rodinam, vratane rodicov, starych rodicov, prastarych rodicov, nevynimajuc chorych a inak oslabenych clenov rodiny. V pripade zaujmu je mozne si zobrat so sebou aj najlepsich kamaratov a kolegov. Ocakavam, ze autor tohto clanku bude stat ako prvy v rade.

 5. Dosť dobre nechápem prečo niektorý úbožiaci v tejto diskusii miešajú politiku s chorobou , a sú to prevažne taký ktorý získali svoje poznatky z médií a nie životnými skúsenosťami, no každý sme iný, ale prebudenie do reality nebýva vždy OK.

 6. ..iné sumy im asi museli cinknúť na účty,že toto robia s národom…
  resp. Treba odvrátiť pozornosť od iných veci…???

 7. V prvej rade ďakujem za zdravý názor, na to čo sa tu okolo covidu deje..Mňa najviac štve, že nám obmedzujú pohyb a pritom je zdravšie hýbať sa ako sedieť doma… Dr. Bukovský má 100 percentnú pravdu, keď sa nebudeme hýbať, tak budeme chorí.., a doma z nervozity, napr. ja viac jem a to je ďalsí neduh týchto obmedzení…Kedy to niekto pochopí z tých čo nám všetko zakazujú.

 8. Pani Popikova – nikto Vam nezakazuje pohyb v prirode. Zakazuju Vam bezhlave spacirovanie sa po obchodoch. Ak nerozumiete zakazu tak poziadajte niekoho kto Vam to vysvetli – lebo presne takto vznikaju vsetky hoaxy. Niekto nieco nepochopim vysvetli so to po svojom a siri to dalej.
  A nakoniec z uplnej banality, kde citatel nedokazal pochopit pisany text, vznikne nieco diametralne odlisne

 9. Covid je vírusové ochorenie. Keď ho dostaneme, je dôležitá fyzická kondícia organizmu každého z nás a samozrejme je veľmi dôležitý náš psychický stav. Sú o tom popísané odborné vedecké štúdie v rôznych jazykoch.
  Ak niekto už chorí (s diagnózou) ho dostane, môže oslabené telo podľahnúť.
  Psychika zohráva významnú úlohu…spomeňme si ako sa cítime, keď sa niečoho bojíme. Myslíte si, že strach a obavy nám pomôžu vysporiadať sa s akýmkoľvek ochorením/situáciou ?
  Prospieva nám šírenie strachu z médií ?
  Prečo sa táto situácia využíva na politikárčenie ? Kto na tom profituje ?

  Náš premiér verejne vyhlásil, že sa mu hnusí post premiéra, nechcel a nechce ním byť…čo nepotrebuje komentár bez ohľadu na dôvod jeho vyjadrenia. Od politika s diplomatickým, kultivovaným a odborným vystupovaním ako reprezentanta nášho štátu a národa má na svetelné roky ďaleko.
  Zastupuje všetkých, aj tých, ktorí ho nevolili.
  Má odpovedať na otázky aj také, ktoré sa nezhodujú s jeho názormi a ak nevie, má zabezpečiť odborníka z danej oblasti.
  Je platený z našich peňazí a je na čele tých, ktorých sme si zvolili a majú sa o nás (národ) starať ….ja pod tým rozumiem prosperitu a blahobyt…a je to tak?
  Jeho prehlásenie, že nastal čas, aby sme boli ticho, je zvláštne, keďže žijeme v demokratickej krajine…

  Minulosť nezmeníme ani kritikou predchádzajúcich vlád, vieme ovplyvniť len prítomnosť, tú žijeme my aj naše deti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články