utorok, 18 januára, 2022

ZÚFALÝ STATUS brata Jána Kuciaka. Toto mu vadí na celej situácií

Posledné články

Celá kauza a najme vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa komplikuje. Obžaloba podala navrch na nové dokazovanie v súvislosti s novými dôkazmi. No tento činy môže byť trestný.

„Na Špecializovaný trestný súd bol podaný návrh zo strany prokurátora na doplnenie dokazovania v rozsahu 65 strán,“ uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Prokurátor buď neovláda platný právny stav alebo tak robí úmyselne, čím sa ponúka záver, či nespáchal úmyselný trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa,“ tvrdí v rozhovore s Janou Teleki bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

„Keď sa raz uzavrelo dokazovanie, je evidentne nesporné že po podaní obžaloby platí Dominuslitis, teda súd disponuje celým konaním a jeho predmetom, celou trestnou vecou, nie prokurátor, ktorý je iba procesnou stranou. To znamená, že keď súd uzavrel dokazovanie a odročil  pojednávanie na vyhlásenie rozsudku a opätovne neotvoril dokazovanie, nie je možné, aby prokurátor dával návrhy. To je absolútny výsmech všetkého, nakoľko  prokurátor nevie v danom štádiu ako bude súd ďalej postupovať. Jedine, že by vošiel do mysle a mozgu sudcov.” Sťefan Harabin v rozhovore pre Janu Teleki

Daniel Lipšic a otec Jána Kuciaka
Daniel Lipšic a otec Jána Kuciaka (Zdroj: TASR | Autor: Adel Ghannam)

 

Zajtra by sme sa mali dozvedieť verdikt súdu, no je možné jeho odloženie. Rodina túto informáciu nepríjma s ľahkosťou. Brat Jána Kuciaka na sociálnej sieti napísal: „A, keď už  raz pravda aj vyjde na povrch, po toľkom čase, málokoho zaujíma. A o to im ide,“

Jozef Kuciak na sociálnej sieti Facebook
Jozef Kuciak na sociálnej sieti Facebook (Zdroj: Facebook / Autor: Jozef Kuciak)

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články