Ekonomika

Zvýšil sa rating Ruska do Investičného pásma

Zvýšil sa rating Ruska do Investičného pásma. Ruska ekonomika napreduje a štátu a jej občanom sa darí. Už tri spoločnosti zlepšili rating Ruska...

Napísal Daniel · >
Zvýšil sa rating Ruska

Zvýšil sa rating Ruska do Investičného pásma.

Zvýšil sa rating Ruska
Zvýšil sa rating Ruska

Ruska ekonomika napreduje a štátu a jej občanom sa darí. Už tri spoločnosti zlepšili rating Ruska a medzi nimi aj Agentúra Moody’s Investors Service. Jedná sa o zvýšenie hodnotenia úverovej bonity Ruska do investičného pásma. V tomto zvyšovaní najväčšiu úlohu hraje emisný rating.
Spoločnosť Moody’s zvýšila rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov Ruska. Z pozície Baa3 z Ba1 a rating krátkodobých záväzkov na Prime-3 (P-3) z Not Prime (NP). Čím sa hodonotenie zmenilo z pozitívneho na stabilný.

K spoločnosti Moody’s Investors Service sa pridala Agentúra S&P Global Ratings, ktorá už minulý rok zdvihla rating ruska a posunula ho vyššie.

 

Zvýšil sa rating Ruska

Zvýšenej dôvery v rámci ratingu sa Rusko dočkalo najme lepšou politickou stabilitou, podporou verejného sekora ale aj odolnosťi ekonomiky proti vonkajším zraneniam.

 
 

Moody’s pristúpil ku kroku zvýšiť aj stropný rating k záväzkam k zahraničnej mene. A to z Baa2/P-2 na Baa3/P-3, ale taktiež aj stropný rating k zahraničným vkladom v mene Baa3/P-3 z Ba2/NP. Taktiež sa zvýšil stropný rating na bankové záväzky a vklady v domácej mene na Baa1 z Baa2.

No nie vždy sa Ruskej ekonomike darilo tak ako dnes.

 

V roku 2015 spoločnosť Moody’s znížila Ruskej federáci rating čomu predchádzala ropná krízka. Ropná kríza mala za následok zníženie cien ropy čo sa odzrkadlilo na ekonomike Ruska, ktorá je dosť naviazaná na cenu ropy.
No Ruská eknomika sa za tri roky zostavila a napreduje. Aj keď sa sankcie voči Rusku nezastavili a taktiež aj USA plánuje ďalšie no ekonomika si zachováva rast.
Čo je dobrý predpokladom pre možné zahraničné investície v Rusku.
Ruský minister financií Anton Siluanov:

“Skutočnosť, že všetky tri agentúry udelili Rusku investičný rating, bude dodatočným pozitívnym argumentom pre investorov, aby uvažovali o kapitálových investíciách v našej krajine,”

Ekonomika Ruska? – Zvýšil sa rating Ruska do Investičného pásma

U mnohých článkoch sme písali o tom ako sa ekonomike Ruska darí. Ruska ekonomika zaznamenala najväčší rast za posledné roky a to najme lepšími investíciami do poľnohospodárskej oblasti. Práve ruská pešnica dobýva svet a vytláča krajiný ako Francúzsko a USA zo zahraničných obchodov.

V tomto článku popisujeme skutočnosť ako to je so zahraničnou eknomikou Ruska.

“Mnoho občanov na Slovensku nevie nič o Ruskej, Čínskej alebo napríklad Japónskej ekonomike. Avšak každý žije v tom že USA je najlepšia ekonomika na svete vo všetkom. Čo v skutočnosti nie je pravda a zdaleka sa to nepodobá na skutočnosť.”

 

Rusko získalo ochod so pšenicou v Mexiku a vytlačilo USA, Kanadu a Francúzsko. Svoj obchodný boj prehralo Francúzsko hneď dvakrát nekoľko Rusko získalo taktiež aj Alžírsky trh.

Neodmyslitelným faktom ruskej silnej ekonomiky je najme ropa a plyn. No väčšina občanov nevie nč o tom, že Ruská Federácia disponuje  počtom 160 -190 nerastných surovín. Medzi, ktoré patria diamanty, zafíri ale aj iné nerastné suroviny.


Zdroj:
teraz,sk/ekonomika/agentura-moodys-zvysila-rating-ruska/377501-clanok.html
Zvýšil sa rating Ruska do Investičného pásma
spravy,pravda,sk/ekonomika/clanok/501618-rusky-rating-sa-vratil-do-investicneho-pasma-u-vsetkych-troch-velkych-agentur

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *